Çatı İzolasyon Uygulaması

Çatı izolasyonu uygulamalarında kullandığımız ürünlerimiz AB kalite ve standartlarına uygun yeni nesil teknolojilere sahiptir.


Yapmış olduğumuz bütün çatı izolasyon uygulamalarımızda mayalar havalandırma bacaları, baca çıkış kapakları ve her türlü birleşim ve ek kısımlarda izolasyon olarak Eclektia İsoroof sistemleri zemin hazırlıkları yapıldıktan sonra çelik mala ile uygulanır. Böylece çatılarda izolasyon sağlamış oluruz.

Çatıları iki farklı sistem olarak ele alırsak;

- Geleneksel çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının altına ve yapı betonunun üzerine yerleştirilerek yapılır. Bu yöntemde su yalıtım tabakası çatı yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalacağı için kısa sürede bozulur.

- Teras çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının üzerine uygulandığı için geleneksel çatı yalıtımında oluşan problem çözülmüş olur.

Çatı İzolasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çatı izolasyon kaplamaları; binaları dış etkenlere, kışın soğuğuna, yazın sıcağına, rüzgara, fırtınaya ve yağışlara karşı koruyucudur. Çatı kaplaması yapılırken binaların yapısına, bulundukları yerin iklim koşullarına göre gerekli malzemeler seçilerek uygulama yapılır. Türkiye'de yapılan çatı izolasyonu uygulamalarında tüm malzemeler AB ile eşdeğerde kalite ve standartlara uygun yeni teknolojiler ile yapılmaktadır.