10 Soruda Eclectia YalıtımISI, SU VE SES İZOLASYON YALITIMI İLE  Binalarınızda Bahar Temizliği Zamanı

1-Binaların da ısı ve su yalıtımında bakım onarım mevsimi var mıdır? Neden? En doğru zaman?

Binalarımızın ve yapılarımızın dış cephede ısı ve su yalıtımında  bakım onarım mevsimi vardır Dogru zaman yapılarımızın daha uzun zaman  kullanılması, kalitesini koruması  ve doğru ısı ,su yalıtımı  için önemlidir . Kışın yapılacak ısı ve su yalıtımı yagmur, kar suları, esen sert rüzgârlardan ürünlerin kuruma süresine ve küreleşmesinde sorun yaşatacağından, çalışanlarında iskelede sert hava şartlarında çalışmakta zorlanacağından dolayı en doğru zaman hava şartlarının uygun olduğu ilkbahar ve yaz aylarıdır.

2-Binalarımızın ve her türlü yapılarımızın ISI ve SU YALITIMI hangi sıralama ile yapılmalıdır. Ne kadar sürede tamamlanmalıdır?

Dogru ısı ve su yalıtımı için en önemli konu yapılarımızın keşfi ve incelenmesi konusunda doğru tespitlerin yapılması ile başlamaktır. Dogru tespit için inşaat mühendisi veya mimar şarttır. Onların vereceği raporlamaya göre teknik ekip doğru malzemeler ( ISI VE SU YÖNETMELİĞİNE UYGUN KALİTESİNİ İSPATLAMIŞ ) ile işe başlamalı ve sürekli proje şantiye müdürü ve teknik ekibin kontrolü ile kontrol edilerek işe devam ettirilmelidir. Tamamlanma süresi bina veya yapıyla ve çalışan elemanla doğru orantılı olduğundan bir süre vermek doğru değildir.

3-Isı ve Su Yalıtımı halkımızın dilinde MANTOLAMA Kaç yılda bir yaptırılmalıdır?

Isı ve su yalıtımı mantolama uzun vade kullanılması gereken ürünler ve hizmetler olmalıdır. Yaklaşık olarak 3 ila 4 yıl içinde kendini amorti edeceği düşünüldüğünde bu süre içinde kendini korumalı ayrıca uzun yıllarda sağlıklı kalmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu kaliteli ürünler teknik ekip rüştünü ispatlamış şirketlerle çalışılmaktır. Yanlış bir karar verildiğinde onarılması veya yeniden yapılması bütçeye ciddi anlamda bir yüktür. Bu nedenle doğru ürün ve doğru uygulamacı firma seçmek çok çok önemlidir.

4- Tahmini olarak ne kadarlık bir bütçe aralığı gerekiyor? (daire başına)

 Yapıları görmeden bir fiyat aralığı vermek doğru bir değerlendirme olmaz diye düşünüyorum. En doğrusu keşif yapılıp binaya özel değerlendirmeden sonra çıkarılacak fiyatlandırmadır.

5- Yaptığınız işin ürünleriniz ve uygulamalarınızın garanti süresi kaç yıl?

Yaptığımız işlerimiz ve uygulamalarımızın garantisi süresi beş yıldır. Burada dikkat edilecek konu beş yıl ömrü olduğu değil garanti süresinin beş yıl olduğudur. Dışarıdan müdahale ve mücbir sebepler olmaz ise ürün ve uygulamalarımızın ömrü onlarca yıl kadardır.

6- ECLECTİA DIŞ TİC A.Ş nin ürünleri ve uygulamalarının avantajları nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse ürünlerimizin ve uygulamalarımızın en önemli avantajları: ekonomik olması, uygulamada kolaylık sağlaması, uzun ömürlü olması, ısı ve su kaçaklarını önlemesi, yapılara yük bindirmemesi, yapıların statik yapısına zarar vermemesi diye sıralaya biliriz.

7-Şirket olarak reklamlarınızda kullandığınız DELMEK YOK, DÜBEL YOK, BİNAYA YÜK YOK sloganı nedir? Bu uygulama ve yararları nelerdir, kısaca anlatır mısınız?

DELMEK YOK, DÜBEL YOK, BİNAYA YÜK YOK sloganı dübelsiz uygulamayı kısaca anlatan en doğru slogandır. Ürünlerimiz ve uygulamalarımızın en önemli özellikleri diğer çimento bazlı ürünler gibi binayı delmeden statik yapısına ( tuğla, yutong, sıva vb …) donatıya zarar vermeden,  ısı yalıtımı sağlayan eps köpüklerini delmeden (ısı kaçağı oluşturmadan  )binaya yük bindirmeden, sıcak ve soğuktan etkilenmeyen, elastik, hafif, darbelere karşı dayanıklı ve dirençli, hava değişimine ayak uydurabilen, teneffüs eden ayırca su izolasyonu sağlayan çağımızın gerektirdiği modern yapılaşmaya ayak uydurabilen ürünlerimiz ve uygulamalarımızdır.

8-Binalara ve yapılara yaptığınız uygulamalardan sonra kontrol takip ve çözüm gibi hizmetleriniz nelerdir?

Yapıların uygulamalarımızın bitiş sürecine takiben iş teslim tutanağı düzenlenip inşat mühendisi ve uzman ekibimiz tarafından kontrol edilerek karşılıklı imzalanarak iş teslim edilir. Garanti kapsamına girdiği için işin daha sonraki kontrolleri senede bir yapılır raporlanır ve dosyalanır. Binadan veya dış etkenlerden kaynaklı herhangi bir sorun karşısında 2 iş gününde müdahale edilir.

9-Kaç yıllık bir firmasınız? Türkiye pazarına ne gibi farklılıklar sunmaktasınız? Fabrika kapasitesi, eleman sayısı, toplam kaç şehirde hizmet ağına sahipsiniz?

ECLECTİA DIŞ TİCARET A.Ş 2008 yılında ısı ve su yalıtımı alanında fabrika yatırımı ile sloganı yalıtımda yeni teknolojiler ve kalıcı çözümler adı altında pazarda çağdaş ekonomik akıllı çözümler ve ürünler ile işe başladık. Çalışan sayımız yaz sezonunda yüz yetmişi bulmaktadır. Bugün için 35 şehirde ana bayimiz bulunmaktadır. Ürünlerimiz, uygulama ve çözümleri ayrıca seminer ve toplantılarımızla ortak hareketle ve kontrollerimizle devam etmektedir.

10-Son olarak ısı ve su yalıtımı yaptıracak yapı ve bina sahiplerine önerileriniz nelerdir?

İş yaptıracakları firmaların ve uygulama ekiplerinin doğru, yeterli bilgi ve donanıma sahip olmaları,  finansal yapılarına dikkat etmeleri, belge, standart ve referanslara bizzat yerinde bakılması,  Binaya uygun doğru ısı ve su yalıtımı çözümlerini üretecek firma olması dikkat edilecek en önemli hususlar ve önerilerimizdir.