Eclectia İsoper Akrilik Bazlı, Derz Dolgu Ve Tamir Macunu

Derz Dolgu Ve Tamir Sıvası, Kullanıma Hazır, Elastik, Akrilik Bazlı Harçtır.


Eclectia İsoper Akrilik Bazlı, Derz Dolgu Ve Tamir Macunu

 

Derz Dolgu Ve Tamir Sıvası, Kullanıma Hazır, Elastik, Akrilik Bazlı Harç

 

Ürün Özellikleri Ve Tanıtımı

 EPS, neopar, xps, fuga, söv, yalı baskı, vb. gibi. malzemelerin birleşim  yerlerinde, herhangi bir aparat olmaksızın birleştirme yüksek yapışma özelliğine sahip, ısı köprüsü oluşumunu engelleyen, yarı esnek, düz görünümlü dayanıklı, dekoratif bir sıvadır. Sıva agregasını amorf yapıya sahip farklı mikronda quartz kristalleri oluşturur. Kendiliğinden tutuşmaz, sıcak aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner. Bu özelliği sayesinde” fire retardant coatings “tanımlamasına uyar.

Polimer esaslı yüksek dolgu ve köpürüleme özelliğine sahip elastik dolgu mastiktir. U.V, güneş ve dış hava koşullarına karşı oldukça dayanımlı, dirençli ve elastiktir. Tek bileşenlidir. Üzeri boyanabilir. Uzun ömürlüdür. Yanıcı değildir. Emici ve kuru her türlü yüzeye yapışabilir. Prefabrik yapıların genleşme fugalarında, dilatasyonlarda, iç ve dış cephelerin çatlak veya derzlerinde, seramik ve taş kaplamaların ek yerlerinde, çatı, eternit, alüminyum kaplamaların birleşim yerlerinde mükemmel dolgu ve yalıtım sağlar.

Uygulama Alanları    

İsoper Elastik Derz Dolgu Ve Tamir Harcı, her tür beton yüzeyde, extrude, expande polistren plakaların ara boşluklarında kullanılan yarı esnek, düz görünümlü dayanıklı, dekoratif bir sıvadır. Sıva agregasını amorf yapıya sahip farklı mikronda kuarz kristalleri oluşturur. Beton, granit, mermer, alçı plakaları vb. gibi ürünlerin birleşim yerleri ve çatlak yüzeylerinde, söve, kat silmeleri, yalıbaskı vb. gibi ürünlerin birleşme yerlerinde dolgu macunu, birleştirme elemanı olarak kullanabilen yarı esnek, dolgu sıvasıdır.

Uygulama Talimatı 

Uygulama yapılacak yüzeyler, toz, kir ve yağdan arındırılmalı, yüzey kuru halde olmalıdır. Gevşek tabakalar varsa giderilmeli, yüzeydeki ufak çatlak ve bozuklar tamir edilip düzeltilmelidir. Ambalajı açıldıktan sonra homojen kıvam elde edilinceye kadar 1 dk. karıştırılır. Eğer dilatasyon veya genleşme derzi yapılıyorsa mutlaka önceden derze PE dolgu fitili konulması ve üzerine uygulamanın yapılması önerilir. Pah detay uygulamalarında derz filesi ile kullanımı önerilir.

Kullanıma hazır olan “  İsoper Elastik Dolgu Ve Tamir Harcı“ bir ıspatula yardımı veya ağızdan dolma mastik pompası vasıtası ile mevcut hazırlanan satıha doldurulur. Doldurulduktan sonra yüzey düzeltilebilir.5mm’den fazla tek seferde uygulanmamalıdır.

Sarfiyat/ Tüketim

1 m2'de eps plakaları derz aralıkları için yaklaşık 0.20 - 0.45 kg/m2 sarfiyatı vardır. Kullanım alanını çok geniş olduğundan sarfiyat değişiklik gösterir, kullanımı derinlik genişlik, uzunluğa göre değişkendir, değişiklik gösterir Hazırdır su veya başka maddeler ile inceltilmez. Kullanılacak alana Daha fazla veya daha az sarf edilmesi verimsizliğe, ürün performansında yan etkilere yol açabilir. Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır.

Kuruma Süresi

20 ºC' de uygulama 3 saattir. Uygulama sırasında ortam sıcaklığı +5 C ile +35 C arasında olmalıdır. Tam kuruma 24 saattir bu değerler ortam koşullarına göre değişebilir.

Saklama /Depolama Şartları

Doğruda güneş ışığı almayan, kuru serin ortamlarda, ağzı kapalı orijinal ambalajlarında açılmamış olarak +5 , +35 °C arasında saklayınız, depolayınız. Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Donmaktan koruyunuz. Raf ömrü 24 aydır.

Sağlık Emniyet

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

Ambalaj Şekli   

20 kg  - 5 kg pe kovalarda

Renk

Standart beyaz, istenilen renklerde yapılabilir

Ürün Değişimi Ve İade Koşulları

Ürünü kargodan teslim alınırken paketler mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı paket veya ürünler teslim alınmamalı, imza atılmamalı ve kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

Kuryelerin ürüne baktırmak istememeleri durumunda ürünü hiç teslim almadan iade ediniz. Kontrol etmeksizin imzalayıp teslim aldığınız ürünlerde kargo veya gönderici firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Sadece hasar tespiti yapılan ürünlerin ücretsiz değişimi veya iadesi yapılabilmektedir.

 

Eclectia İsoper Akrilik Bazlı, Derz Dolgu Ve Tamir Macunu


Tekzen

Koçtaş

n11

hepsiburada

gittigidiyor

trendyol

epttavm