Havuz İzolasyonu

ISOSPRING ile havuz izolasyonlarında yeni nesil etkili ve kaliteli çözümler sunuyoruz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için iletişime geçin.


Havuzların su kaçırmaması için gösterilen özen, havuz betonunun ve içindeki demir donatının dışarıdan gelecek suya karşı korunması için de gösterilmelidir. Uygulamada beton yüzey toprak, toz, kir, pas ve yağdan arındırılmalı ve gevşek parçalar kazınmalıdır. Sivri uçlar ve köşeler yuvarlatılmalıdır. Astar kat olarak ISOFIX, ot fırça veya rulo ile uygulanır.

Minimum 4-5 saat, tercihan bir gün kuruması beklendikten sonra bir kat ISOSPRING sürülür ve kuruması beklenir 160gr/m² ağırlığındaki polyester keçe üzerine bastırılarak yapıştırılır. Keçenin üzerine 2. kat ISOSPRING sürülerek yalıtım tamamlanır. ISOSPRING hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 2 saat içinde kurumasına karşın, birkaç kat uygulama yapılan hallerde, katlar arasında birer gün beklenmesi daha faydalıdır. Yalıtımın toprak geri dolgusu sırasında hasar görmemesi için önüne briket duvar örülmeli veya XPS levhası ile kaplanmalıdır.