İSOBOND LIQUID GLASS SIVI CAM

İSOBOND LİKİT IQUID GLASS SIVI CAM Uygulandığı Yüzeyin Görüntüsünü Bozmayan Cam Gibi Şeffaf, Kaymaz, Dayanıklı İsospring Likit Glass Sıvı Cam Su Yalıtımı.


İSOBOND LIQUID GLASS SIVI CAM

Uygulandığı Yüzeyin Görüntüsünü Bozmayan Cam Gibi Şeffaf, Kaymaz, Dayanıklı İsospring Likit Glass Sıvı Cam Su Yalıtımı.

Yalıtımda Yeni Teknolojiler, Kalıcı Çözümler

Şeffaf Sıvı, Mekanik Dayanımlı Camsı Kaplama 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ TANITIMI 

İSOBOND LİKİT IQUID GLASS SIVI CAM; Seramik, mermer, granit, fayans, porselen, doğal taş, beton vb ahşap, galvaniz sac, alüminyum vb. yüzey kaplamaları üzerine kolayca uygulanabilen, yapışması mükemmel, UV dayanımlı, kimyasal ve fiziksel dirence sahip, iki bileşenli, şeffaf ve transparan zemin su yalıtımı kaplamasıdır. Yüksek kimyasal ve fiziksel dirence sahiptir. Üstünde yürünebilir, dayanıklı ve kaydırmazdır.

Su yalıtımı sağladığı gibi uygulandığı yüzeyin dekoratif görüntüsünü bozmaz cam gibi görünümlü ve kırılgan değildir. Çift bileşenli bir üründür. Dış hava koşullarından etkilenmez zamanla sararma, solma ya da kalkma yapmaz. Özellikle balkon, teras, banyo, havuz gibi zeminlerde doğan yalıtım problemlerinin çözümünde mevcut kaplamanın görüntüsünü bozmandan ve zarar vermeden yüzeye kolayca uygulanıp su yalıtımı sağlar. Solvent bazlı, iki komponentlidir. Kuruduktan sonra şeffaf, elastik, eksiz, ek yersiz bir katman oluşturur.

UYGULAMA ALANLARI

Seramik, mermer, granit, fayans, porselen, doğal taş, beton vb.. ahşap, şap, galvaniz sac, alüminyum vb.. yüzey kaplamalarında ,taş kaplı dış cephelerde, Cam, cam tuğla

Seramik, cam, mozaik kaplı süs havuzlarında geniş kullanım alanına sahip bir ürünümüzdür. Emici yüzeylerde tozumayı engellemeye yardımcıdır.

UYGULAMA TALİMATI  

Yüzey hazırlığı: Uygulanacak yüzeylerdeki, sıvı cam ile zemin arasında, sıvı camın yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas ve benzer maddeler tümüyle temizlenmelidir. Üzerine sıvı cam uygulaması yapılacak eski boyalı yüzeylerde boya bozuk ve kabarmış durumdaysa tümüyle kazınmalıdır. Kalıntılardan arındırılmalı, temiz ve kuru olmalıdır. İyi bir verim için yüzey temizliği çok iyi yapılmalıdır. Zımparalanmış yüzey sıvı cam uygulaması için daha iyi mekanik özellik sağlar ve sıvı camın yüzeye daha iyi yapışmasına yardımcı olur. Yağmurlu havalarda açıkta uygulanmamalıdır.

Uygulama şekli: Uygulama öncesi iki bileşen A bileşeni içerisine, B bileşenin tamamı katılarak verilen oranlarda ve ağırlıkta iyice karıştırılmalıdır. İki bileşen ancak tam bir karışım durumuna geldiğinde istenilen reaksiyona girebilir. Karışım ömrü ortalama 1 saattir. Hazırlanan karışım fırça, rulo veya püskürtme tabanca ile uygulanır. Uygulanacak yüzey sıcaklığı en az 5°C, Ortam sıcaklığı 15-35°C aralığında olmalı, Nem oranı %80 i geçmemelidir. Katlar arasında bekleme süresi 24 – 48 saat/20°C olmalıdır. En iyi performans için 2 veya 3  kat olarak uygulama yapılmalıdır.

SARFİYAT/ TÜKETİM

0,15 -0,20 kg / m2 ( tek kat ) 2 malzemede hazırdır, su ile inceltilmez. Birbirine katılıp karıştırılarak kullanılır. Daha fazla veya daha az sarf edilmesi verimsizliğe, ürün performansında yan etkilere yol açabilir. Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır.

KURUMA SÜRESİ

20°C de 4 – 8 saat, uygulanan yüzeye, uygulama dolgunluğuna ve neme bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sertleşme Süresi 20°C 18 - 24 saat,  (havanın bağıl nemi  %80 den aşağı olmalıdır.) zemin nemine dikkat edilmelidir. Tam kür reaksiyon süresi; 7 gün Katlar arası bekleme süresi 24 – 48 saattir. Tam kuruma 24 saattir, bu değerler ortam koşullarına göre değişebilir.

SAKLAMA /DEPOLAMA ŞARTLARI

Doğruda güneş ışığı almayan, kuru serin ortamlarda, ağzı kapalı orijinal ambalajlarında açılmamış olarak +5 , +35 °C arasında saklayınız, depolayınız. Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Donmaktan koruyunuz. Raf ömrü 24 aydır.

SAĞLIK EMNİYET

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ   

A Bileşen 3,5 kg + B Bileşen 0,5 kg ( 4 kg set halinde Metal Kutu )

RENK

Transparan, Şeffaf

İSOBOND LIQUID GLASS SIVI CAM


Tekzen

n11

hepsiburada

gittigidiyor

epttavm