İsoshield Su Kesici Dış Cephe Su Yalıtım Boyası

Eclectia İsoshield Uzun Ömürlü, Uv Dayanımlı, Renklendirilebilen dış cephede su geçirimsiz yeni nesil teknolojilerle üretilmiş bir su yalıtım malzemesidir.


Yalıtımda Yeni Nesil Teknolojiler, Kalıcı Çözümler

Eclectia İsoshield Su Kesici Dış Cephe Su Yalıtım Boyası

Uzun Ömürlü, Uv Dayanımlı, Renklendirilebilen Dış Cephe Su Yalıtımı

 

Ürün Özellikleri Tanıtımı 

Binaların, yapıların dış cephelerinde, sürülerek uygulandığı yüzeylerde, oluşturduğu kalın film tabakası ile kuruyarak ekyersiz, elastik, su geçirimsiz bir yüzey oluşturan, su bazlı, yarı mat, renkli dış cephede su geçirimsiz bir su yalıtım malzemesidir. Dekoratif bir kaplama oluşturur. Su bazlı polimer esaslıdır, solvent içermez. % 300 elastikiyet özelliğine sahiptir. Su geçirimsiz ama su buharı geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar ve bina içerisinde nem, rutubete engel olur. Özel formülü sayesinde kir tutmaz ilk günkü özelliğini uzun yıllar korur. Yapıda oluşan karbondioksit gazını engeller ve bu sayede karbonizasyon oluşumunu yavaşlatarak beton içindeki donatıları korur. Dış ortamlardan gelen yağmur, kir, trafik vb. sebeplerden doğan etkilere karşı binaları korur. Yüksek elastikiyete sahip olduğundan bina yüzeyindeki oluşabilecek bütün çatlaklardan etkilenmez, yanmaz. Beyaz renktedir ve istenildiğinde renklendirilebilir.

Uygulama Alanları

Binaların, yapıların dış cephelerinin su yalıtımında, her türlü sıva ve boyalı dış yüzeylere, Kaleterasit vb. eski kaplamaların üzerine, tahta vb yüzeylere, mantolama yapılan binalarda, brüt beton yâda prefabrik yapıların yalıtımlı boyanmasında, metal yüzeylerde renkli su yalıtımı olarak kullanılır. İstenildiği takdirde yapılarınızın iç kısımlarda da kullanıma uygundur.

 

Uygulama Talimatı                                                                                                           Uygulama yapılacak yüzeyler, toz, kir ve yağdan arındırılmalı, yüzey kuru halde olmalıdır. Gevşek tabakalar varsa giderilmeli, yüzeydeki ufak çatlak ve bozuklar tamir edilip düzeltilmelidir. Uygulama öncesi mutlaka yatay ve dikey yüzeyler açık alan kalmamak üzere “İsofix yalıtım astarı” ile astarlanmalıdır. Sonra en az 2 saat kurumaya bırakılmalıdır.

“isoshield su yalıtımlı boya” kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce ambalajının açılıp homojen bir şekilde karıştırılmasını tavsiye ediyoruz. Uygulama fırça, rulo, ya da uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Astardan sonra hazırlanan yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla uygulama yapılır ve boya işlemi bitirilir. Don ve aşırı sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Katlar arası bekleme süresi 4 saattir. +5 C ile +35 C arasında uygulama yapılmasına dikkat edilmelidir.

Sarfiyat/ Tüketim

Çift kat uygulama esası ile 1 m2’de 0.650 kg–0.800 kg fırça ve rulo ile uygulanır. Hazırdır su veya başka maddeler ile inceltilmez. Daha fazla veya daha az sarf edilmesi verimsizliğe, ürün performansında yan etkilere yol açabilir. Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır.

Kuruma Süresi

Katlar arası bekleme süresi 4 saattir. Bu değerler  20° C 1 mm kalınlık için verilmiştir

Uygulama sırasında ortam sıcaklığı +5 C ile + 35 C arasında olmalıdır. Tam kuruma 24 saattir bu değerler ortam  koşullarına göre değişebilir.

Saklama /Depolama Şartları

Doğruda güneş ışığı almayan, kuru serin ortamlarda, ağzı kapalı orijinal ambalajlarında açılmamış olarak +5 , +35 °C arasında saklayınız, depolayınız. Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Donmaktan koruyunuz. Raf ömrü 24 aydır. 

Sağlık Emniyet

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

Ambalaj Şekli   

20 kg  -  5 kg pe kovalarda

Renk

Standart renklendirilebilen UV dayanımlı beyaz, (istenilen renklerde üretilebilmektedir)

Ürün Değişimi Ve İade Koşulları:

Ürünü kargodan teslim alınırken paketler mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı paket veya ürünler teslim alınmamalı, imza atılmamalı ve kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

Kuryelerin ürüne baktırmak istememeleri durumunda ürünü hiç teslim almadan iade ediniz. Kontrol etmeksizin imzalayıp teslim aldığınız ürünlerde kargo veya gönderici firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Sadece hasar tespiti yapılan ürünlerin ücretsiz değişimi veya iadesi yapılabilmektedir.

İsoshield Su Kesici Dış Cephe Su Yalıtım Boyası


Koçtaş

n11

hepsiburada

gittigidiyor

epttavm